भिमाद सञ्चार

तनहुँ २असार

भिमाद नगरपालिका वडा न ५ कपार्दिमा रहेका १४  घर धुरी  बाढी  पहिरोको अति जोखिममा रहेका छन् । जेष्ठ  ३० गते देखि अविरल परेको  बर्षको कारण वन्ट्याङ्ग खोलाले  ठुलो  परिमाणमा कटान  गरे संगै बस्ती जोखिममा परेको हो ।

मौसमी बर्षको समय अझै बाकी रहेको हुँदा  स्थानीयले बाढी र  पहिरोको उच्च जोखिम रहेकोको गुनासो  गरेपछी भिमाद नगरपालिकाका वडा  नं ५ का वडा अध्यक्ष पदम बहदुर थापा र भिमाद नगरपालिकी कार्यपालिका सदस्य संगीता बि क को टोलीले बुधबार निरीक्षण गरेका छन्  । उक्त बस्तिको तत्कालीन अवस्थाको जोखिम न्यूनीकरणको लागि वडाबाट तत्कालै तटबन्ध गरिदिने बताए थापाले बताएका छन्  ।

कपर्दीमा  पहिले देखिनै बाढी  पहिरोबाट उच्च जोखिमको अवस्थमा रहेको बस्ती मानिदै आएता पनि  हिउदको समयमा आफू बस्दै आएको बस्तिको संरक्षण र भैपरी आउने जोखिम न्यूनीकरणको लागि सम्बन्धित निकय तर्फ आफ्न कुराहरु स्पस्टसङ राख्न नसक्दा पनि  आपतकालीन अवस्थामा हार गुहार गर्नुपरेको कार्यपालिका सदस्य बि क ले बताएकि छन्  ।